Przejdź do treści
luna

Urządzenie grzewczo-chłodzące Luna

Luna to wszechstronna jednostka do ogrzewania i chłodzenia reprezentatywnych przestrzeni. Luna to komfort użytkowania - zaawansowane sterowanie i nowoczesna stylistyka wpisująca się w każde otoczenie. Innowacyjny nawiew przestrzenny zapewnia optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo zastosowane podzespoły umożliwiają efektywną współpracę z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, gwarantując minimalizację kosztów eksploatacyjnych.

Opis produktu

Automatyczny nawiew 360° dzięki wykorzystaniu siłowników pozwala dostarczać powietrze zawsze pod optymalnym kątem. Dysza nawiewna może pracować w trybie automatycznym lub manualnym. Tryb manualny umożliwia użytkownikowi regulację dyszy z poziomu sterownika T-box Zone. Urządzenia Luna mogą współpracować także z innymi urządzeniami w ramach SYSTEMU FLOWAIR

Centralnie sterowane urządzenia wiedzą dokładnie kiedy pracować, co przynosi szereg oszczędności. Sterownik T-box z wyświetlaczem dotykowym, będący mózgiem SYSTEMU, to także sterowanie wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca.

Luna baner

Podstawowe parametry

Podstawowe parametry
Moc grzewcza 32,5 kW (70/50°C 16°C)
Moc chłodnicza 14,6 kW (7/12°C przy 26°C dla 55%)
Wydajność 700 - 3500 m3/h
Wysokość montażu do 8 m
Poziom ciśnienia akustycznego 37 - 54 dB(A)
Wentylator EC płynna regulacja wydajności
Nawiew 360 stopni automatyczna ruchoma dysza

Luna została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w otwartych, wysokich przestrzeniach. Wydajne podzespoły w połączeniu z autorskimi algorytmami pracy gwarantują szybkie osiągnięcie zadanej temperatury.

Jednostki Luna zapewniają komfort nawet przy współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła. A inteligentne algorytmy zarządzania temperaturą dbają o oszczędności eksploatacyjne. 

Nowoczesna minimalistyczna stylistyka oraz możliwość personalizacji obudowy pozwala na dopasowanie do każdego pomieszczenia. 

Automatycznie regulowana innowacyjna dysza nawiewna 360° gwarantuje równomierny rozkład powietrza niezależnie od trybu pracy urządzenia czy wysokości.

System FLOWAIR - steruj centralnie, oszczędzaj realnie

SYSTEM FLOWAIR, czyli inteligentne sterowanie

Urządzenia Luna zostały wyposażone w kompletny układ automatyki zasilająco-sterującej. Wbudowany swobodnie programowalny sterownik umożliwia szerokie możliwości komunikacji z urządzeniem. Autorskie algorytmy pracy dostosowane do konstrukcji urządzeń gwarantują energooszczędną pracę. Możliwa integracja do zewnętrznych systemów sterowania jak Modbus RTU oraz do SYSTEMU FLOWAIR.

Działanie urządzenia

Powietrze zasysane jest znad urządzenia przez wentylator promieniowy. Następnie kierowane jest na wymiennik wodny i nawiewane do pomieszczenia poprzez ruchomą dyszę 360°, pod odpowiednim kątem w zależności do trybu pracy urządzenia. Luna przeznaczona jest do pracy na powietrzu obiegowym. Jednak poprzez doprowadzenie kanałów wentylacyjnych nad urządzenie może pracować na powietrzu wentylacyjnym lub mieszanym, umożliwiając w ten sposób współpracę z urządzeniami Cube. 
 

Funkcje Luny

  • ogrzewanie
  • chłodzenie
  • recyrkulacja / mieszanie powietrza
  • automatyczna destratyfikacja
  • dystrybucja powietrza w pomieszczeniu
  • filtracja powietrza w pomieszczeniu (opcjonalnie)
  • współpraca ze źródłami ciepła np. pompą ciepła Aura
współpraca z pompą ciepła

Współpraca z pompą ciepła

Luna jest urządzeniem gotowym na wyzwania stawiane nam przez politykę klimatyczną Unii Europejskiej, która oznacza konieczność dekabornizacji sektora ciepła i chłodu. Wszystkie jednostki wykorzystują wydajne podzespoły, które umożliwiają utrzymanie komfortu w pomieszczeniu nawet przy współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła. Zaawansowane sterowanie gwarantuje bezobsługową współpracę z pompami ciepła Aura z oferty FLOWAIR. Dodatkowym atutem rozwiązania jest wykorzystanie wody jako czynnika do ogrzewania lub chłodzenia, który gwarantuje większe bezpieczeństwo oraz mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu do systemów klimatyzacji freonowej.

Dane techniczne Luna

Luna 2H Luna 2HC Luna 4HC
Wydajność (1) [m3/h] 700 - 3500 700 - 3500 700 - 3500
Moc grzewcza [70/50/16oC] [kW] 32,5 32,5 10,8
Moc chłodnicza [7/12/26oC 55%] [kW] - 14,6 10,3
Poziom ciśnienia akustycznego(2) [dB(A)] 37 - 54 37 - 54 37 - 54
Zasilanie [V/Hz] 230/50 230/50 230/50
Max. pobór prądu [A] 1,7 1,7 1,7
Zasięg(3) [m] 8 8 8
Masa urządzenia [kg] 33 33 33
* przy nawiewie pod urządzenie wartość wydajności wynosi 85% wartości wydajności nominalnej
** poziom ciśnienia akustycznego podano przy założeniu pracy z filtrem, nawiewie pod urządzenie oraz wytłumionym pomieszczeniu. Kubatura pomieszczenia 3000 m3, odległość od źródła dźwięku 5 m czas pogłosu 2,0 s
*** zasięg pionowy strumienia nieizotermicznego przy ΔT = 5oC, przy prędkości granicznej 0,5 m/s

Montaż Luna

Możliwości montażu

Jednostki Luna doskonale sprawdzą się w wysokich pomieszczeniach z otwartymi sufitami, jednak konstrukcja urządzenia pozwala również na montaż urządzeń w suficie podwieszanym. Podczas montażu należy zachować wymagane odległości.

Luna montaż

Wymiary Luna

Luna wymiary

Pobierz pliki

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie? Sprawdź dokumentację techniczną, pliki projektowe lub materiały marketingowe przygotowane dla Ciebie.

Ulotka produktowa pdf pobierz
Dokumentacja techniczna pdf pobierz
Karta katalogowa pdf pobierz
Deklaracja zgodności pdf pobierz
Pliki Revit zip pobierz
Pliki CAD zip pobierz
T-box

Chcesz wiedzieć więcej?

Pamiętaj, że służymy pomocą na każdym etapie realizacji. Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzeń lub projekcie, a może masz jakieś pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami, pomożemy.