Przejdź do treści
Komora mieszania KM EL render

Komora mieszania KM EL

Komora mieszania KM EL to rozwiązanie dla obiektu, w którym nie ma możliwości montażu dodatkowych systemów wentylacyjnych. Dzięki komorze połączonej z nagrzewnicą elektryczną można stworzyć prosty, ale funkcjonalny system wentylacji mechanicznej. Komora mieszania KM EL umożliwia dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczenia, które może zostać ogrzane za pomocą grzałek elektrycznych PTC zamontowanych w nagrzewnicy. Po ogrzaniu, strumień powietrza jest nadmuchiwany do wnętrza obiektu, co zapewnia komfort cieplny i świeże powietrze. 

Opis produktu

Montaż komory mieszania z nagrzewnicą elektryczną jest niezwykle łatwy dzięki odpowiednio zbudowanym wspornikom, które umożliwiają bezproblemowe połączenie obu urządzeń. Dodatkowo, komory mieszania KM EL w połączeniu z nagrzewnicami LEO EL BMS i wentylatorami dachowymi UVO tworzą prosty, ale skuteczny system wentylacyjny, który nie wymaga dodatkowych elementów instalacyjnych. Prostota konstrukcji komory mieszania oraz łatwość montażu, przekłada się na wygodę użytkowania i zadowolenie klientów.

Komora mieszania to także szereg dodatkowych funkcjonalności. W ramach inteligentnego sterowania SYSTEMEM FLOWAIR urządzenia wiedzą dokładnie kiedy pracować. Dzięki opcji freecoolingu lub freeheatingu jednostki, zamiast generować energię, są w stanie wykorzystać temperaturę zewnętrzną do zapewnienia odpowiedniego komfortu powietrznego. Sterownik T-box z wyświetlaczem dotykowym, będący mózgiem SYSTEMU, to także sterowanie wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca. 

Komora mieszania KM EL baner

Podstawowe parametry

Podstawowe parametry
Moc grzewcza 4,9 — 20,9 kW
Wydajność 800 - 2600 m3/h
Masa 36,1 - 47,2 kg
Kolor srebrny
Obudowa stal + aluminium + tworzywo

Komory mieszania KM EL wyposażone są w 3 regulowane wloty powietrza: dwa recyrkulacyjnego i jeden świeżego. Dzięki płynnej regulacji stopnia otwarcia przepustnic w zakresie 0–100% możliwa jest zmiana ilości dostarczanego świeżego powietrza oraz odzysk ciepła za pomocą recyrkulacji.

W standardzie komora mieszkania KM EL wyposażona jest w filtr EU3 (opcjonalnie dostępny EU4), który oczyszcza dostarczane do pomieszczenia powietrze z zanieczyszczeń stałych, jak np. większe pyłki kwiatowe lub gruby pył metalurgiczny itp. Filtr może być umieszczony w dwóch miejscach, co daje możliwość filtracji tylko powietrza zewnętrznego lub jednocześnie zewnętrznego i recyrkulacyjnego. Montaż filtra możliwy jest po dwóch stronach komory dla większego komfortu użytkownika.

KM EL S i KM EL L, co pozwala wybrać urządzenie odpowiadające potrzebom i wymaganiom  obiektu.

KM EL może w pełni współpracować z wentylatorami dachowymi. UVO H to grupa wentylatorów dachowych z poziomym wyrzutem powietrza. Przeznaczone do wentylacji pomieszczeń budownictwa ogólnego i przemysłowego. Montowane na dachu budynku mają za zadanie usuwanie zużytego powietrza z pomieszczenia.

System flowair

SYSTEM FLOWAIR, czyli inteligentne sterowanie

Nagrzewnica elektryczna LEO EL wraz z komorą mieszania KM EL mogą pracować w ramach systemu BMS oraz SYSTEMU FLOWAIR, czyli inteligentnego sterowania odpowiedzialnie zarządzającego energią na obiekcie. Centralnie sterowane systemy przynoszą realne oszczędności i zapewniają komfort cieplny przez cały rok.

nagrzewnica elektryczna LEO EL

W standardzie kompletna automatyka KM EL LITE

Sterowanie w standardzie wyposażone jest w kompletną automatykę zasilająco-sterującą KM EL LITE. W skład zestawu wchodzą: szafa sterownicza siłownik przepustnic, nastawnik NPCT 0-10, termostat TS.

Dane techniczne KM EL

Nazwa urządzenia LEO  EL S  BMS + KM EL  S LEO  EL S  BMS + KM EL  S LEO  EL S  BMS + KM EL  S LEO  EL L BMS + KM EL  L LEO  EL L BMS + KM EL  L LEO  EL L BMS + KM EL  L
Bieg III II I III II I
Max. strumieс przepływu powietrza świeżego [m3/h] 1100 800 500 2600 1600 800
Zasilanie [V/Hz] 3X400/50 3X400/50 3X400/50 3X400/50 3X400/50 3X400/50
Max. pobór prądu wentylatora [A] 0,6 0,4 0,3 1,4 1,2 0,6
Max. pobór mocy wentylatora [W] 130 90 70 330 240 120
IP / Klasa izolacji 54/F 54/F 54/F 54/F 54/F 54/F
Poziom mocy akustycznej [dB(A)]* 71,4 65,8 59 64,1 54,5 42,1
Poziom cisnienia akustycznego 5m [dB(A)]** 56,3 50,7 43,9 79,2 69,6 57,2
Zasięg poziomy [m]*** 7,5 5,5 3,5 14,5 9 4,5
Rodzaj obudowy stal malowana proszkowo stal malowana proszkowo stal malowana proszkowo stal malowana proszkowo stal malowana proszkowo stal malowana proszkowo
Kolor grafitowy grafitowy grafitowy grafitowy grafitowy grafitowy
Środowisko pracy Wewnątrz pomieszczeс Wewnątrz pomieszczeс Wewnątrz pomieszczeс Wewnątrz pomieszczeс Wewnątrz pomieszczeс Wewnątrz pomieszczeс
Max. temperatura pracy [moC] 50 50 50 50 50 50
Pozycja pracy pionowo na ścianie pionowo na ścianie pionowo na ścianie pionowo na ścianie pionowo na ścianie pionowo na ścianie
Masa urządzenia [kg] 36,1 36,1 36,1 47,2 47,2 47,2
* zgodnie z normą PN-EN ISO3744
** poziom ciśnienia akustycznego podano dla pomieszczenia o średniej zdolności pochłaniania dźwięku, objętości 1500m3, w odległości 5 m od urządzenia
*** zasięg poziomy strumienia izotermicznego, przy prędkości granicznej 0,5 m/s

Montaż KM EL

LEO el km montaż

Szerokie możliwości montażowe

Nagrzewnica elektryczna LEO EL BMS z komorami mieszania KM EL jest montowana wyłącznie poziomo do ściany przy pomocy konsoli montażowej KM lub szpilek montażowych. Ważne wskazówki montażowe:

  1. Urządzenie należy zamontować tak, by zapewnić równomierne rozprowadzenie powietrza w całym pomieszczeniu.
  2. Rekomenduje się doprowadzenie świeżego powietrza do urządzenia prostymi kanałami. Zastosowanie kanałów, w których występują dodatkowe miejscowe straty ciśnienia może spowodować znaczny spadek wydajności urządzenia.
  3. Nagrzewnice należy montować w taki sposób, aby strugi nawiewanego powietrza nie były ograniczane przez inne przedmioty lub przegrody.
  4. W przypadku montażu nagrzewnic na przeciwległych ścianach należy zastosować schemat „na zakładkę”.
  5. Nagrzewnice należy zamontować w taki sposób, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza wokół urządzenia.

Wymiary KM EL

Komora mieszania KM EL wymiary
Komora mieszania KM EL Wymiary

Pobierz Pliki

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie? Sprawdź dokumentację techniczną, pliki projektowe lub materiały marketingowe przygotowane dla Ciebie.

Karta katalogowa pdf pobierz
Dokumentacja techniczna pdf pobierz
Pliki CAD dwg pobierz
Pliki Revit zip pobierz
T-box

Chcesz wiedzieć więcej?

Pamiętaj, że służymy pomocą na każdym etapie realizacji. Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzeń lub projekcie, a może masz jakieś pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami, pomożemy.